قالبهای دایکست


واحد ساخت قالب های دایکست و تولید قطعات آلومینیومی به روش ریخته گری تحت فشار و تولید مجموعه های فلزی

واحد طراحی مهندسی 

واحد طراحی مهندسی وظیفه تهیه مدل سه بعدی از قطعه و سپس آنالیز پروسه تولید توسط نرم افزار های CAE و بدست آوردن تنظیمات دستگاههای دایکست و در مرحله بعدی تهیه نقشه های دو بعدی , سه بعدی و نقشه مونتاژ مربوط به قالب جهت استفاده واحد قالبسازی را به عهده دارد.

با استفاده از این روش کلیه هزینه های مربوط به سعی و خطا جهت تولید قطعه سالم که در واحد های سنتی تولید قطعات دایکست به طور گسترده دیده می شود حذف شده و مشتری از تولید قطعه سالم و بدون ایراد چه از نظر خواص مکانیکی و چه از نظر ابعادی و شکل و ظاهر اطمینان حاصل می نماید

 

واحد قالب سازی

واحد قالب سازی تظمین تولید مستمر و مداوم می باشد .

ساخت قالب های مورد نظر مطابق با نقشه های اجرایی واحد طراحی مهندسی , جیگ و فیکسچر های مورد نیاز ماشینکاری قطعات از وظایف اصلی این واحد بوده و با وجود این واحد شرکت توانایی اعمال جزئی ترین نظرات مشتری را در قطعات دارا بوده و برآورده کننده نیاز وی می باشد .

مزیت دیگر این واحد ساخت قالب و ابزار های متناسب با ظرفیت و ابعاد دستگاه ها بوده که خود باعث صرفه جویی در زمان تولید می باشد .

 

واحد ریخته گری تحت فشار 

واحد ریخته گری تحت فشار وظیفه تولید قطعات  را بر عهده دارد .

نظر شمارا بر این نکته جلب می نمائیم که کلیه تنظیمات ماشین آلات حتی الامکان بر طبق نتایج به دست آمده از واحد طراحی توسط نرم افزار های   CAE صورت می پذیرد .

بنابر این این امر موفقیت ما را در تولید قطعاتی با حداقل تخلخل های گازی و انقباضی و عمر بیشتر قالب تظمین می نماید .

 

 

 

واحد ریخته گری تحت فشار

 

قالب دایکست چیست ؟؟؟

ریخته گری تحت فشار (دایکاست)عبارت است از یک روش ریخته گری که در آن فلز مایع تحت تاثیر یک فشار نسبتا بالا به داخل قالبهای چند تکه پرس می شود.بنابراین عمل پرکردن قالب همانند ریخته گری ماسه ای تحت تاثیر نیرود وزن نیست ،بلکه عمدتاٌ بر اساس تبدیل انرژی فشاری که به فلز ریختگی مایع اعمال می شود به انرژی جنبشی صورت می پذیرد به این ترتیب هنگام عمل ریختن ، جریانهای سیالی با سرعت بالا به وجود می آیند تا اینکه بالاخره در انتهای پرکردن قالب انرژی جنبشی مواد متحرک به انرژی فشاری و حرارتی تبدیل می شود .
ریخته گری تحت فشار از درون ریخته گری با قالب فلزی ریژه توسعه پیدا کرده است . وجه مشترک هر دو روش استفاده از قالبهای فلزی دائمی است . اما ریخته گری با قالبهای فلزی ریژه محدودیتهایی دارد ، زیرا پرکردن قالب فقط تحت تاثیر نیروی ثقل انجام می گیرد و از این جهت دسترسی به سرعتهای بالا برای جریان سیال امکان پذیر نیست . بر این اساس قطعات ریختگی جدار نازک با دقت اندازه بالا و همچنین گوشه ها و لبه های تیز فقط تحت شرایطی با این روش قابل تولید هستند . در ریخته گری تحت فشار ( دایکاست ) فلز مایع با سرعت زیاد به داخل حفره قالب فشرده می شود . تاثیرفشار را که در اثر آن فلز مایع از درون باریکترین سطوح مقاطع نیز جریان می یابد و به دیواره قالب برخورد می کند برای تطبیق دقیق قطعه ریختگی با شکل قالب با کیفیت سطح بالا فراهم می گردد و می توان از ابعاد بیش از اندازه بزرگ در طراحی قطعات ریختگی اجتناب و در نتیجه در مصرف مواد ریختگی صرفه جویی نمود . از این جهت ریخته گری تحت فشار به لحاظ فنی و اقتصادی مزایای قابل توجهی دارد ، بویژه اینکه این روش نه فقط بهره وری بالایی را میسر می سازد ، بلکه کوتاهترین راه تولید یک محصول از فلز نیز می باشد .

همواره برای رسیدن به کیفیت و زمان ایده آل برای رضایت مشتری تلاش می کنیم




برچسب ها :



نظرات بسته شده است.